TNPW04027K15BEED
Mfr.Part #
TNPW04027K15BEED
Description
RES 7.15K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.15kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04027K15BEED
Vishay / Dale TNPW04027K15BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C