TNPW040279K6BEED
Mfr.Part #
TNPW040279K6BEED
Description
RES 79.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Width :
508μm
Max Power Dissipation :
63mW
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
406.4μm
Length :
990.6μm
Resistance :
79.6kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040279K6BEED
Vishay / Dale TNPW040279K6BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 79.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C