TNPW040275R0BEED
Mfr.Part #
TNPW040275R0BEED
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Depth :
500μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1mm
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistance :
75Ohms
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Width :
500μm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW040275R0BEED
Vishay / Dale TNPW040275R0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 75Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C