TNPW04026K19BEED
Mfr.Part #
TNPW04026K19BEED
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
6.19kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW04026K19BEED
Vishay / Dale TNPW04026K19BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C