TNPW04026K04BYED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04026K04BYED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
6.04kOhms
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04026K04BYED
Vishay / Dale TNPW04026K04BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C