TNPW0402698RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402698RBEED
Description
RES 698 OHM 0.1% 1/16W 0402
Thin Film
Height :
406.4μm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
698Ohms
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Width :
508μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0402698RBEED
Vishay / Dale TNPW0402698RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 698Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C