TNPW0402690RBETD
Mfr.Part #
TNPW0402690RBETD
Description
RES 690 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
690Ohms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0402690RBETD
Vishay / Dale TNPW0402690RBETD
TNPW Series, Thin Film, 690Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C