TNPW040268R1BYED
Mfr.Part #
TNPW040268R1BYED
Description
RES 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
68.1Ohms
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW040268R1BYED
Vishay / Dale TNPW040268R1BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 68.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C