TNPW0402680RDHED
Mfr.Part #
TNPW0402680RDHED
Description
RES 680 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
680Ohms
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0402680RDHED
Vishay / Dale TNPW0402680RDHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 680Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C