TNPW040267R3BEED
Mfr.Part #
TNPW040267R3BEED
Description
RES 67.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
67.3Ohms
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW040267R3BEED
Vishay / Dale TNPW040267R3BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 67.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C