TNPW040260K4BYEP
Mfr.Part #
TNPW040260K4BYEP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 60.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
60.4kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW040260K4BYEP
Vishay / Dale TNPW040260K4BYEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 60.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C