TNPW0402604RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402604RBEED
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Width :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Length :
990.6μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
604Ohms
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
TNPW0402604RBEED
Vishay / Dale TNPW0402604RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 604Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C