TNPW04025K49DETD
Mfr.Part #
TNPW04025K49DETD
Description
RES 5.49K OHM 0.5% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
5.49kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW04025K49DETD
Vishay / Dale TNPW04025K49DETD
TNPW Series, Thin Film, 5.49kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C