TNPW04025K11FHED
Mfr.Part #
TNPW04025K11FHED
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.11kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
500μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04025K11FHED
Vishay / Dale TNPW04025K11FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C