TNPW04025K10BETD
Mfr.Part #
TNPW04025K10BETD
Description
RES 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Series :
TNPW
Length :
990.6μm
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.1kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW04025K10BETD
Vishay / Dale TNPW04025K10BETD
TNPW Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C