TNPW040251K0BETD
Mfr.Part #
TNPW040251K0BETD
Description
RES 51K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
508μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
51kOhms
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040251K0BETD
Vishay / Dale TNPW040251K0BETD
TNPW Series, Thin Film, 51kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C