TNPW04024K87BETD
Mfr.Part #
TNPW04024K87BETD
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
4.87kOhms
Length :
990.6μm
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW04024K87BETD
Vishay / Dale TNPW04024K87BETD
TNPW Series, Thin Film, 4.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C