TNPW04024K75DEED
Mfr.Part #
TNPW04024K75DEED
Description
RES 4.75K OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.75kOhms
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW04024K75DEED
Vishay / Dale TNPW04024K75DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C