TNPW04024K53FHED
Mfr.Part #
TNPW04024K53FHED
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
4.53kOhms
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW04024K53FHED
Vishay / Dale TNPW04024K53FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C