TNPW04024K53DETD
Mfr.Part #
TNPW04024K53DETD
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/16W 0402
2
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
4.53kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW04024K53DETD
Vishay / Dale TNPW04024K53DETD
TNPW Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C