TNPW04024K48BETD
Mfr.Part #
TNPW04024K48BETD
Description
RES 4.48K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.48kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04024K48BETD
Vishay / Dale TNPW04024K48BETD
TNPW Series, Thin Film, 4.48kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C