TNPW04024K22DETD
Mfr.Part #
TNPW04024K22DETD
Description
RES 4.22K OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.22kOhms
Datasheets
TNPW04024K22DETD
Vishay / Dale TNPW04024K22DETD
TNPW Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C