TNPW04024K17BEEP
Mfr.Part #
TNPW04024K17BEEP
Description
RES 4.17K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
4.17kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW04024K17BEEP
Vishay / Dale TNPW04024K17BEEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.17kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C