TNPW04024K02BYED
Mfr.Part #
TNPW04024K02BYED
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
4.02kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW04024K02BYED
Vishay / Dale TNPW04024K02BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C