TNPW040247K5BHED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW040247K5BHED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
47.5kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW040247K5BHED
Vishay / Dale TNPW040247K5BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C