TNPW0402475RBYED
Mfr.Part #
TNPW0402475RBYED
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
475Ohms
Published :
Datasheets
TNPW0402475RBYED
Vishay / Dale TNPW0402475RBYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 475Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C