TNPW0402464RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402464RBEED
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Resistance :
464Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Radiation Hardening :
No
Length :
990.6μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0402464RBEED
Vishay / Dale TNPW0402464RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C