TNPW040245K9BEED
Mfr.Part #
TNPW040245K9BEED
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
45.9kOhms
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040245K9BEED
Vishay / Dale TNPW040245K9BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C