TNPW0402453RFHTD
Mfr.Part #
TNPW0402453RFHTD
Description
RES 453 OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Resistance :
453Ohms
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0402453RFHTD
Vishay / Dale TNPW0402453RFHTD
TNPW Series, Thin Film, 453Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~125°C