TNPW0402453RBHED
Mfr.Part #
TNPW0402453RBHED
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
453Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW0402453RBHED
Vishay / Dale TNPW0402453RBHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C