TNPW040243K2BYED
Mfr.Part #
TNPW040243K2BYED
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
43.2kOhms
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW040243K2BYED
Vishay / Dale TNPW040243K2BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C