TNPW040243K2BEED
Mfr.Part #
TNPW040243K2BEED
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
43.2kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Length :
990.6μm
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW040243K2BEED
Vishay / Dale TNPW040243K2BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C