TNPW0402432RFHED
Mfr.Part #
TNPW0402432RFHED
Description
RES 432 OHM 1% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
Resistance :
432Ohms
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0402432RFHED
Vishay / Dale TNPW0402432RFHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 432Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C