TNPW0402432RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402432RBEED
Description
RES 432 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Length :
990.6μm
Resistance :
432Ohms
Published :
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0402432RBEED
Vishay / Dale TNPW0402432RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 432Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C