TNPW0402430RDETD
Mfr.Part #
TNPW0402430RDETD
Description
RES 430 OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
430Ohms
Published :
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0402430RDETD
Vishay / Dale TNPW0402430RDETD
TNPW Series, Thin Film, 430Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C