TNPW0402430RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402430RBEED
Description
RES 430 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
430Ohms
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Composition :
Thin Film
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0402430RBEED
Vishay / Dale TNPW0402430RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 430Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C