TNPW0402412RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402412RBEED
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
412Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
990.6μm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0402412RBEED
Vishay / Dale TNPW0402412RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 412Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C