TNPW0402402RBYEP
Mfr.Part #
TNPW0402402RBYEP
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
402Ohms
Datasheets
TNPW0402402RBYEP
Vishay / Dale TNPW0402402RBYEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 402Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C