TNPW04023K83DETD
Mfr.Part #
TNPW04023K83DETD
Description
RES 3.83K OHM 0.5% 1/16W 0402
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
3.83kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04023K83DETD
Vishay / Dale TNPW04023K83DETD
TNPW Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C