TNPW04023K48BEED
Mfr.Part #
TNPW04023K48BEED
Description
RES 3.48K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Resistance :
3.48kOhms
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Length :
990.6μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Width :
508μm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW04023K48BEED
Vishay / Dale TNPW04023K48BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.48kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C