TNPW04023K24BETD
Mfr.Part #
TNPW04023K24BETD
Description
RES 3.24K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e0
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.24kOhm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW04023K24BETD
Vishay / Dale TNPW04023K24BETD
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C