TNPW04023K24BEED
Mfr.Part #
TNPW04023K24BEED
Description
RES 3.24K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
990.6μm
Resistance :
3.24kOhms
Max Power Dissipation :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04023K24BEED
Vishay / Dale TNPW04023K24BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.24kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C