TNPW04023K09DEED
Mfr.Part #
TNPW04023K09DEED
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
3.09kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04023K09DEED
Vishay / Dale TNPW04023K09DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C