TNPW040239K2FHED
Mfr.Part #
TNPW040239K2FHED
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Resistance :
39.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW040239K2FHED
Vishay / Dale TNPW040239K2FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C