TNPW040239K2DETD
Mfr.Part #
TNPW040239K2DETD
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
39.2kOhms
Feature :
Military
Datasheets
TNPW040239K2DETD
Vishay / Dale TNPW040239K2DETD
TNPW Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C