TNPW040239K2BHED
Mfr.Part #
TNPW040239K2BHED
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
39.2kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW040239K2BHED
Vishay / Dale TNPW040239K2BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C