TNPW040237K4DETD
Mfr.Part #
TNPW040237K4DETD
Description
RES 37.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
37.4kOhms
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW040237K4DETD
Vishay / Dale TNPW040237K4DETD
TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C