TNPW040237K0BEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW040237K0BEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Width :
508μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
990.6μm
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
37kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW040237K0BEED
Vishay / Dale TNPW040237K0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 37kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C