TNPW040236K5BEED
Mfr.Part #
TNPW040236K5BEED
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
508μm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Max Power Dissipation :
63mW
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Published :
Contact Plating :
Tin
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
36.5kOhms
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW040236K5BEED
Vishay / Dale TNPW040236K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C