TNPW0402360RDEED
Mfr.Part #
TNPW0402360RDEED
Description
RES 360 OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
360Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW0402360RDEED
Vishay / Dale TNPW0402360RDEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 360Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C